• Policja
  • Kategoria: Ekonomiczna

Zlikwidowana profesjonalna drukarnia, krajalnia i magazyny papierosów

Dzięki wspólnym działaniom CBŚP, KAS i Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej zlikwidowano drukarnię opakowań do papierosów i magazyny, w których oprócz blisko 11 ton tytoniu znajdowała się działająca krajalnia. Tytoń oraz maszyny zostały zabezpieczone, jako dowód w sprawie, a na poczet przyszłych kar zabezpieczono ponad 600 tys. zł w gotówce. Do sprawy zatrzymano łącznie 11 osób.

Czytaj więcej

  • Policja
  • Kategoria: Ekonomiczna

Oszustwa bankowe: 399 zarzutów po 6 latach śledztwa

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą przedstawili łącznie 399 zarzutów 8 osobom zamieszanym w proceder oszustw bankowych. Kwota na jaką oszukanych zostało 67 osób fizycznych i firm wyniosła ponad 100 tysięcy złotych. Za przestępstwo oszustwa kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej

„Joker” i „Młody” zatrzymani - wykryta grupa przestępcza

Jednocześnie z „Jokerem” i „Młodym” wpadli podejrzani o dilerkę narkotyków na terenie województwa mazowieckiego. Łącznie podczas działań policjanci CBŚP z Radomia zatrzymali 14 podejrzanych i zabezpieczyli prawie 62 kg amfetaminy, kokainę, marihuanę, 6 jednostek broni palnej, amunicję i różnego rodzaju materiały wybuchowe.

Czytaj więcej

Nielegalne kasyno i wietnamski fałszerz paszportów

Po pościgu policjanci z wydziału kryminalnego z Piaseczna zatrzymali 32-letniego obywatela Wietnamu podejrzewanego o wytwarzanie fałszywych paszportów. W jego miejscu zamieszkania znaleziono również nielegalne automaty do gier hazardowych oraz narkotyki. Sprawa ma charakter rozwojowy. Decyzją sądu trafił on wczoraj na najbliższe trzy miesiące do aresztu.

Czytaj więcej

  • Prokuratura
  • Kategoria: Ekonomiczna

Nieuczciwy komornik sądowy ze Zgorzelca skazany

Sąd Rejonowy w Zgorzelcu wydał wyrok skazujący wobec Ireneusza S., byłego komornika sądowego przy Sądzie Rejonowym w Zgorzelcu, oskarżonego przez Prokuraturę Rejonową w Lubaniu o przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków.

Czytaj więcej

  • Policja
  • Kategoria: Ekonomiczna

Olsztyńscy biznesmeni dokonali oszustw na kwotę 3 milionów zł

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Olsztyna wspólnie z Prokuratorem Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe w Olsztynie zatrzymali 4 osoby, w tym 2 olsztyńskich przedsiębiorców, którzy pod przykrywką legalnie działających firm zajmowali się oszustwami w obrocie gospodarczym.

Czytaj więcej

Zjawisko cyberprzestępczości dotyczy co czwartej polskiej firmy

VECTO ponownie zbadała polskie firmy pod kątem świadomości cyberzagrożeń i wdrażanych zabezpieczeń. Wnioski nie są optymistyczne. Choć już niemal 40 proc. przedsiębiorstw odnotowała incydenty zagrażające bezpieczeństwu danych, wciąż niewłaściwie je chronimy. Nie rozumiemy również, że urządzenia mobilne to dziś integralny element infrastruktury IT, który jednocześnie hakerzy coraz chętniej wykorzystują w swojej przestępczej działalności.