Działania ABW w sprawie 100 przetargów o wartości 600 mln zł

29 sierpnia 2017 roku funkcjonariusze Delegatury ABW w Zielonej Górze zatrzymali 6 osób w śledztwie dotyczącym tzw. afery melioracyjnej. To już kolejne zatrzymania w tej sprawie.

Śledztwo prowadzi Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie. Dotyczy ono zorganizowanej grupy przestępczej, której działania zakłóciły przebieg szeregu przetargów prowadzonych przez Zarząd Melioracji w Szczecinie. Chodzi o ponad 100 postępowań przetargowych na sumę łączną około 600 mln złotych.

Zatrzymanym osobom przedstawiono zarzuty poświadczenia nieprawdy w dokumentach, wyłudzania dotacji i subwencji oraz przekroczenia uprawnień w celu uzyskania korzyści majątkowych. Podejrzani w chwili popełniania zarzucanych im czynów byli funkcjonariuszami publicznymi.

W stosunku do wszystkich podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, poręczeń majątkowych, a wobec 3 podejrzanych zastosowano zawieszenie w czynnościach służbowych.

To już kolejni zatrzymani w tej sprawie. Jak informuje prokuratura, śledztwo nadal jest rozwojowe.

 

kom/ nmk/ bos/

Źródło informacji: KPRM