• Prokuratura

Międzynarodowa grupa przestępcza została rozbita

Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze oraz Prokuratura ds. Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości z Brandenburgii w Frankfurcie nad Odrą nadzorowały równolegle postępowania przygotowawcze dotyczące międzynarodowej grupy przestępczej. Trudniła się ona kradzieżami paneli fotowoltaicznych w Niemczech.

Czytaj więcej

  • Policja

Policjanci zlikwidowali narkotykowy magazyn pseudokibiców

Policjanci ze stołecznego wydziału do spraw zwalczania przestępczości pseudokibiców zlikwidowali narkotykowy magazyn, który mieścił się w garażu na terenie Ochoty. Funkcjonariusze przejęli ponad 2 kilogramy marihuany, blisko 900 gramów amfetaminy, kilkadziesiąt porcji kokainy, 241 tabletek MDMA oraz zatrzymali dwóch mężczyzn.

Czytaj więcej

  • Prokuratura

Zarzuty dla policjantów w sprawie Igora Stachowiaka

Policja

Przekroczenie uprawnień oraz znęcanie się fizyczne i psychiczne nad zatrzymanym 15 maja 2016 roku we Wrocławiu Igorem Stachowiakiem – takie zarzuty Prokuratura Okręgowa w Poznaniu przedstawiła dziś (12 września 2017 roku) czterem ówczesnym funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Czytaj więcej

  • Prokuratura

Pokrzywdzeni Polacy z Rimini proszą o dochowanie tajemnicy!

W imieniu pokrzywdzonych w sprawie brutalnego gwałtu i rozboju w Rimini we Włoszech Prokuratura zwraca się do mediów o nieujawnianie ich wizerunku, tożsamości ani żadnych informacji, które pozwoliłyby na ich zidentyfikowanie, a prowadziłyby do naruszenia ich dóbr osobistych.

Czytaj więcej

  • Prokuratura

Kolejny surowy wyrok skazujący wobec członków grupy Pikola

Przed Sądem Okręgowym we Wrocławiu zapadł kolejny surowy wyrok skazujący w sprawie, w której akt oskarżenia sporządził i popierał prokurator Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu.

Czytaj więcej