Rozbity gang narkotykowy - kolejnych 11 osób z zarzutami

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji VIII w Krakowie, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków-Nowa Huta, od wielu miesięcy pracują nad sprawą zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających na terenie miasta i pobliskich miejscowości. Tym razem w ich ręce wpadło kolejnych 11 osób, które już usłyszały zarzuty.

W tej sprawie we wrześniu ubiegłego roku kryminalni zatrzymali kilkanaście osób, powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców, którzy zaangażowani byli w przestępczy proceder. Wówczas, decyzją sądu, 4 oskarżonych zostało tymczasowo aresztowanych. Natomiast pozostali zostali objęci dozorem Policji.

W miniony poniedziałek, 29.01.br., natomiast, na terenie Krakowa a także ościennych powiatów (wielickiego i krakowskiego), policjanci przeprowadzili kolejną realizację, w wyniku której zatrzymali 11 kolejnych podejrzanych. Wśród zatrzymanych znalazło się 10 mężczyzn w wieku od 18 do 28 lat oraz 27-letnia kobieta. Podczas przeszukania ich miejsc zamieszkania policjanci ujawnili i zabezpieczyli przyrządy służące do konfekcjonowania narkotyków (wagę elektroniczną, młynek do mielenia suszu itp.), niebezpieczne przedmioty - kij bejsbolowy i maczetę oraz kibicowskie emblematy.

Materiał dowodowy zebrany w śledztwie pozwolił na przedstawienie 5 członkom szajki zarzutów udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i wprowadzania do obrotu suszu konopi indyjskich o szacunkowej czarnorynkowej wartości sięgającej 29 tys. zł. Natomiast  pozostali odpowiedzą za posiadania marihuany za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Decyzją Prokuratury Rejonowej Kraków-Nowa Huta, wobec wszystkich podejrzanych zostały zastosowane środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, poręczenia majątkowego w wysokości od 5 000 zł do 10 000 zł oraz zakazu opuszczania kraju i kontaktowania się z podejrzanymi, będącymi członkami grupy przestępczej.


(KWP w Krakowie / mw)

Źródło: Policja.pl