Zabezpieczyli 200 krzewów konopi i ponad 7 kg marihuany

Krakowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zlikwidowali plantację konopi indyjskich i zatrzymali 30-letniego plantatora . Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 200 sztuk roślin i ponad 7 kg marihuany.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie uzyskali informację, że na jednej z posesji w Swoszowicach znajduje się duża plantacja konopi indyjskich. Policjanci weszli na wytypowany teren. Podczas przeszukania garażu natrafili na 3 specjalistyczne namioty, w których prowadzona była uprawa konopi.

Namioty wyposażone były w pełną aparaturę służącą do kompleksowej pielęgnacji roślin. Zabezpieczono prawie 200 doniczek z krzewami konopi w różnej fazie wzrostu. W czasie przeszukania natrafiono także na worki z brunatnym suszem roślinnym o wadze 7 kg. Badania potwierdziły, że susz roślinny jest marihuaną. W domu funkcjonariusze natrafili również na wagę elektroniczną służącą najprawdopodobniej do porcjowania narkotyków oraz na niewielkie ilości marihuany i amfetaminy.

Jak ustalili policjanci posesja jakiś czas temu została wynajęta przez 30-letniego mężczyznę. Mężczyzny nie było na miejscu podczas przeszukania jednak człowiek ten zgłosił się do Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Sprawcy postawiono zarzuty wytwarzania znacznych ilości narkotyku (art.53 ust.2. UoPN) - za co grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. W piątek (8 września) Sąd Rejonowy dla Krakowa-Podgórza zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania podejrzanego na okres trzech miesięcy.


(KWP w Krakowie / ig)

Źródło: Policja.pl